Vyjádření k úpadku společnosti Bohemia Energy

Vážení zákazníci,

vzhledem ke stávající situaci ve společnosti Bohemia Energy cítíme potřebu učinit následující prohlášení:

Naše společnost se zcela distancuje od špatného vedení společnosti a spekulativních nákupů energií, které vedly až k úplnému přerušení dodávek pro zákazníky.

Velice nás tato situace mrzí, protože do rozvoje této společnosti jsme za dva roky spolupráce vložili v dobré víře veliké množství energie a práce. Zodpovědnost za tuto situaci je dnes plně jen a pouze na vedení této společnosti – manželů Písaříkových.

Všem zákazníkům, kteří jednali okamžitě a podařilo se jim ještě využít rezervních kapacit některého z tradičních dodavatelů a získat slušné ceny, doporučujeme zafixovat dodávky elektřiny a plynu na minimálně 24 měsíců nebo i déle.  

Ostatním zákazníkům, kteří takové štěstí neměli, doporučujeme, aby se pokusili si vyjednat alespoň co nejlepší ceny s roční fixací a dále se rozhodovat o dodavateli dle dalšího vývoje trhu a cenové nabídky jednotlivých dodavatelů – řešit lze již půl roku před koncem smluvního vztahu.

Při porovnání nabídek od dodavatelů se zaměřte vždy pouze na obchodní složku elektřiny a plynu včetně položky – měsíční poplatek – to jsou jediné dvě položky, které může obchodník ovlivnit (regulované položky mají všichni dodavatelé stejné – regulace státu – tato část se platí distribuci). Nezapomínejte při porovnání nabídek porovnávat všechny ceny buď s DPH, nebo bez DPH, aby výstup porovnávání byl správný.

Vzhledem k nestabilní a těžko předvídatelné situaci na trhu také doporučujeme vybírat mezi většími a stabilními dodavateli, u kterých nehrozí podobné problémy jako u společnosti Bohemia Energy.

Všem zákazníkům nabízíme v případě zájmu konzultaci a poradenství zcela ZDARMA, proto nás neváhejte zde kontaktovat.